Kozan Ticaret Borsası (Kozan Commodity Exchange)
 İlk Tematik BİGG Çağrısı “BİGG Yeşil Büyüme Çağrısı” Açılıyor- İklim değişikliği ile mücadele kapsamında, Türkiye ekonomisi ve sanayisinin yeşil dönüşümüne katkı sağlamak amacıyla BiGG Yeşil Büyüme Çağrısı başvuruları açılmıştır. 
 Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu - Ticaretin Kolaylaştırılması ve Elektronik İşlemler Merkezi (UNCEFACT) 37. Forum Toplantısı- UNCEFACT 37. Forumu Toplantısı’na Birliğimizi temsilen katılım sağlanmış olup, toplantıda gerçekleştirilen sunumda Birliğimiz ve Menşe ve Dolaşım Belgeleri Otomasyon Sistemi (MEDOS) hakkında bilgi verilmiştir. 
 Ankara Sanayi Odası’nda Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Yapıldı- 7 Ekim 2021 tarihinde Ankara Sanayi Odası ev sahipliğinde, Ticaret Bakanlığı, TOBB, TİM ve OSBÜK koordinasyonunda Ticaret Bakanlığı uzmanları tarafından ihracatçı firmalara devlet destekleri anlatıldı. 
 Cezayir’De Gümrük Tarife Cetvelinde “Diğerleri” Başlığında Yer Alan Mallar İçin İthalat İzni Verilmeyecek- Cezayir Bankalar Birliği tarafından Cezayir’de mukim bankalara iletilen 07.10.2021 tarihli bir yazı ile, gümrük tarife cetvelinde “Diğerleri” başlığı altında yer alan mallar için bundan sonra bankalar tarafından ithalat dosyası açılamayacağı, ancak alınan kararın kamu kurum ve kuruluşları ile ilaç ve tıbbi malzeme ithalatı için uygulanmayacağı belirtilmiştir. 
 Rusya Federasyonu GSP Sistemi- Avrasya Ekonomik Komisyonunun 05.03.2021 tarihli ve 17 no.lu Konsey Kararı uyarınca; 
 Hindistan’da Şırınga İhracatı Durduruldu- Hindistan'dan yapılan iğneli veya iğnesiz şırınga ihracatı 4 Ekim 2021 tarihinde yapılan değişiklikle durdurulmuştur. 
 Türkiye-EFTA Revize Serbest Ticaret Anlaşmasının yürürlüğe girmesi- Türkiye-EFTA Revize Serbest Ticaret Anlaşmasının yürürlüğe girmesi nedeniyle İthalat Rejimi Kararının l, II ve III sayılı listelerinde değişiklikler yapılmıştır; Bazı tarım ürünleri ve işlenmiş tarım ürünlerinin İsviçre ve Lihtenştayndan ithalatında uygulanacak gümrük vergilerinde indirime gidilmiş ve I sayılı listede EFTA ve Faroe Adaları; AB sütunundan çıkarılarak diğer ülke sütununa alınmıştır. 
 Dış Ticaret Müdürlüğü İstişare Toplantısı- Oda/Borsa çalışanlarına yönelik Dış Ticaret Müdürlüğü İstişare Toplantısı 22 Eylül Çarşamba günü saat 14.00’de yapıldı. Toplantıda Dış Ticaret Müdürlüğü görev alanı hakkında bilgi verilerek, katılımcıların soruları cevaplandı. 
 Singapur Ulusal Çevre İdaresi Tarafından Boyalarda Kurşun Kontrolü Genişletilecektir- Singapur Ulusal Çevre İdaresi 3 Ocak 2022 tarihinden itibaren boyalardaki kurşun kontrollerinin genişletileceğini duyurmuştur. 
 Light+Building 2022 Fuarı- Frankfurt/Almanya'da iki yılda bir düzenlenen Light+Building Fuarı Türkiye Milli İştiraki'nin, 2018 yılı itibariyle İstanbul Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilmektedir. 
emya