Kozan Ticaret Borsası (Kozan Commodity Exchange)
 Ocak ayında kurulan şirketlerin sayısı %33,48 arttı- 2020 yılı Ocak ayında kurulan şirketlerin sayısında bir önceki aya göre %33,48 artış oldu. Bir önceki aya göre kurulan şirket sayısı %33,48 kurulan kooperatif sayısı %10,68 oranında artarken, gerçek kişi ticari işletme sayısı %0,86 oranında azaldı. 
 Türkiye Sivil Havacılık Meclisi toplandı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Sivil Havacılık Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Suat Selim Kandemir başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere Ankara’da bir araya geldi. 
 Türkiye’de yatırım yapan Alman ve Avusturya firmaları resepsiyonda buluştu- Türkiye’de yatırım yapan Almanya ve Avusturya firmalarının temsilcilerini bir araya getiren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) and Alman-Türk Sanayi ve Ticaret Odası (AHK) and Advantage Austria Resepsiyonu TOBB İkiz Kulelerde yapıldı. 
 Türkiye ile Kosova arasındaki STA'nın sağladığı avantajlar TOBB'da masaya yatırıldı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen Türkiye-Kosova Serbest Ticaret Anlaşması'nın getirdiği fırsatların ele alındığı toplantıya katıldı. Toplantıda "Türkiye-Kosova Ticaret ve Sanayi Odası Forumu" kuruluş anlaşmasını da imzaladı.​ 
 Faik Yavuz, Cibuti TO Başkanı Dawaleh ile görüştü- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, Cibuti Ticaret Odası ve Pan Afrika Ticaret Odası Başkanı Youssouf Moussa Dawaleh ile biraraya geldi. 
 TOBB PERSONELİNE YÖNELİK TS EN ISO 9001:2015 TEMEL KALİTE ve TS EN ISO 9001:2015 İÇ TETKİKÇİ EĞİTİMİ VERİLDİ- Birlik personelimize 3-4 Şubat 2020 ve 5-6 Şubat 2020 tarihlerinde iki ayrı gruba 2’şer günlük “Temel Kalite Eğitimi” verildi. 
 Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi seminerleri TOBB’da yapıldı- Oda ve borsaların genel sekreterleri ile muhasebe ve insan kaynaklarından sorumlu personelin katılımı ile 18.02.2020 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) tam gün süreli Kişisel Verilerin Korunması Kanunu – VERBİS’e kayıt ile Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Bilgilendirme Semineri düzenlendi. 
 Ticaret Borsalarına TİBOS eğitimi verildi- Ticaret Borsaları Otomasyon Sistemi (TİBOS) Uygulamalı Eğitim Programı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nce hayata geçirildi. 
 AB bilgi merkezleri ağına destek- Türkiye'de AB Bilgi Merkezleri Ağının Desteklenmesi Projesinin 2020 açılış etkinliği, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger’in de katılımıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği‘nde (TOBB) gerçekleştirildi. 
 Gıda Sanayi Meclisi Tağşiş ve Takliti konuştu- Türkiye Gıda Sanayi Meclisi toplantısı, gıdada taklit ve tağşiş ana başlığında; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı ve Meclis Başkanı Necdet Buzbaş başkanlığında, Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürü Harun Seçkin, Daire Başkanı Selman Ayaz, Çalışma Grubu Sorumlusu Dr. Ahmet Bostan ve Meclis üyelerinin katılımıyla TOBB’da gerçekleştirildi. 
emya