Kozan Ticaret Borsası (Kozan Commodity Exchange)
 Sermaye Piyasası Meclisi, sektörün güncel sorunlarını tartıştı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Sermaye Piyasası Meclisi Toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz’un katılımı ile Meclis Başkanı Sudi Aydemir başkanlığında kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin ilgilisi ile video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. 
 Afetlere Dayanıklılık ve İş Sürekliliğinin Desteklenmesi için eğiticilerin eğitiminin ikinci modülü tamamlandı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB), Oda/Borsaların kendileri ve üyelerine yönelik olası afetler konusunda farkındalıklarını artırmak adına başlattığı çalışmalar kapsamında, Google and Idema işbirliğinde pilot olarak seçilmiş odalarla başlanan Afetlere Dayanıklılık ve İş Sürekliliğinin Desteklenmesi İçin Eğiticilerin Eğitiminin ikinci modülü olan “Afet Dayanıklılık” eğitimleri de tamamlandı. 
 Yapay zekâ eğitimleri başlıyor- TOBB, TOBB ETÜ ve Global AI Hub “Yapay Zekâ Eğitim ve Farkındalık Projesi” kapsamında eğitim verecek. 8 Mart’ta başlayacak eğitimler ile kalifiye insan gücünü artırmak ve yapay zekâ ekosistemine katkı sağlamak hedefleniyor. 
 TIR Komitesi toplantısı düzenlendi- TOBB Yönetim Kurulu tarafından iki yıllık süre zarfında görevlendirilen TIR Komitesi, video konferans aracılığıyla toplandı.​ 
 Şubat 2021’de Onaylanan Yerli Malı Belgesi Şubat 2020’ye Göre % 38 Arttı- 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 63’üncü maddesi uyarınca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca hazırlanan ve 13 Eylül 2014 tarihli ve 29118 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren Yerli Malı Tebliği (SGM 2014/35)’ne göre TOBB tarafından Şubat 2021’de 1.616 adet Yerli Malı Belgesi onaylandı. 
 Mesleki Eğitim Merkezleri Bilgilendirme Semineri gerçekleştirildi- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Milli Eğitim Bakanlığı ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu iş birliğinde Mesleki Eğitim Merkezleri Bilgilendirme semineri gerçekleştirildi. 
 Zeki Kıvanç “Enerjisa İşimin Enerjisi” webinar programına katıldı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç, moderatörlüğünü Prof. Dr. Emre Alkin’in gerçekleştirdiği, enerji verimliliği mevzuatı, güneş enerjisi teknolojileri ve uygulamaları, enerji verimliliği sistemleri, yeşil enerji sertifikasyonu ve proje finansmanı konularında sunumların gerçekleştirildiği, “Enerjisa İşimin Enerjisi” Webinar programına katılım sağladı. 
 Eğitim sektörü okulların açılmasından memnun- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Eğitim Meclisi Toplantısı, TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Dr.Muammer Yıldız, Eğitim Politikaları Daire Başkanı Vedat Kuşgözoğlu, Okullar Daire Başkanı Murat Adalı, Yaygın Eğitim ve Barınma Hizmetleri Daire Başkanı Ceyhun Ay’ın katılımı ile Meclis Başkanı Dr.Yusuf Ekinci başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. 
 Şubat 2021’de Sanayi Kapasite Raporu Sayısı Şubat 2020’ye Göre %10,5 arttı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Şubat 2021’de onaylanan kapasite raporu sayısı Şubat 2020’ye göre 383 adet (%10.5) artarak 4.015 adet oldu. 
 Mustafa Saraçöz’den Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakçı’ya ziyaret- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakçı’yı ziyaret etti. 
emya