Kozan Ticaret Borsası (Kozan Commodity Exchange)
 2020’nin ilk 3 ayındaki yerli malı belgesi yüzde 14 arttı- 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 63’üncü maddesi uyarınca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca hazırlanan ve 13 Eylül 2014 tarihli ve 29118 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren Yerli Malı Tebliği (SGM 2014/35)’ne göre TOBB tarafından Mart 2020’de 1.764 adet Yerli Malı Belgesi onaylandı. 
 2020’nin ilk 3 ayında sanayi kapasite raporu sayısı geçen yıla göre % 14,4 arttı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Mart 2020’de onaylanan kapasite raporu sayısı Mart 2019’a göre %7,6 (321 adet) artarak 4.217 adet oldu. 
 KOBİ Politikaları Kurulu Covid-19 gündemi ile elektronik ortamda toplandı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) KOBİ Politikaları Kurulu, Salihli Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy Başkanlığında, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi S. Selim Kandemir’in katılımı ile Covid-19 salgının KOBİ’lere etkisini değerlendirmek üzere elektronik ortamda toplandı. Toplantıda bölgelerdeki vakaların, piyasanın ve üyelerin durumları, bankaların ve hükümetin aldığı tedbirlere ilişkin görüşler ile alınması gereken ilave tedbirler görüşüldü. 
 Yalovalı kadın girişimciler Türkiye'nin dört bir yanına sabun çiçekleri satacaklar- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yalova Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri çalışmalarını basınla paylaştı. Bir girişimcilik merkezi oluşturacaklarını söyleyen TOBB Yalova Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Merva Yadigar Gençer, "Şok, A101 ve BİM marketleriyle çalışmaya başlanacak. Türkiye'nin dört bir yanında sabun çiçekleri satılacak. 100 binlik ürün yüklemesinden bahsediyoruz" dedi. 
 Sanayi kapasite raporlarının geçerlilik süresi uzatıldı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu, Türkiye’de etkili olan Koronavirüs salgını nedeniyle üyelerinden ve Odalardan gelen talepler doğrultusunda, sanayi kapasite raporlarının geçerlilik süresinin uzatılması kararı aldı. 
 Bilecikli kadın girişimciler, kadınlar için kuluçka merkezi kuracaklar- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Bilecik Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri çalışmalarını basınla paylaştı. Bir girişimcilik merkezi oluşturacaklarını söyleyen TOBB Bilecik Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Şermin Kahraman, "Kadınlar için kuluçka merkezi kuracağız. Eğitimler verilecek. Toplam 530 bin liralık bir projeden bahsediyoruz" dedi. 
 Şubat ayında kurulan kooperatiflerin sayısı %15,79 arttı- Bir önceki aya göre kurulan şirket sayısı %12,62 kurulan gerçek kişi ticari işletme sayısı %16,03 oranında azalmış olup kurulan kooperatif sayısı %15,79 oranında arttı. 
 Medikal Meclisi Başkan oybirliğiyle Levent Mete Özgürbüz- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Medikal Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün güncel konularını istişare etmek üzere Ankara’da bir araya geldi. 
 Sağlık Hizmetleri Meclisi Başkanı oybirliğiyle seçildi- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Sağlık Hizmetleri Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün güncel konularını istişare etmek üzere Ankara Birlik Merkezinde bir araya geldi. 
 İzmirli kadın girişimciler ‘ben yaptım’ dedi- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İzmir Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri çalışmalarını basınla paylaştı. Kadın girişimciler için birçok projeye imza attıklarını ve diğer illere örnek olmak istediklerini ifade eden TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aysel Öztezel, "Çalışmalarımız arasında 'ben yaptım' projesi de var. Burada el becerisi olan, bir şeyler üretebilen ancak satış kanalı bulamayanlar için eğitimler veriyoruz. Şu anda Gittigidiyor sitesinde 80 üye, yani 80 dükkan faaliyet gösteriyor" diye konuştu. 
emya