Kozan Ticaret Borsası (Kozan Commodity Exchange)
 Selçuk Öztürk KOBİ’ler için kamu ihaleleri bilgilendirme seminerine katıldı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk, sanal ortamda Kamu İhale Kurumu Başkanı Hamdi Güleç’in de katılımıyla düzenlenen “KOBİ’ler İçin Kamu İhalelerinde Güncel Gelişmeler Bilgilendirme Semineri”ne katıldı. 
 E-ticarete e-kılavuz eğitim serisinde e-ticaret sitesi kurmak ve dijital pazarlama anlatıldı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde düzenlenen E-ticarete E-kılavuz Eğitim Programı üçüncü haftasında E-ticaret Ekosistemi konusunu ele alındı. 
 Fuarcılık Meclisi Başkanlığına Alagöz yeniden seçildi- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Fuarcılık Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salih Zeki Murzioğlu’nun başkanlığında, Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere video konferans yöntemiyle bir araya geldi. 
 TOBB Fuarlar Komitesi toplandı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Fuarlar Komitesi, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salih Zeki Murzioğlu başkanlığında video konferans yolu ile toplandı. 
 Akreditasyon belgelendirme denetimleri öncesinde geliştirme ziyaretleri sürüyor- 2021 yılı Mart-Nisan aylarında gerçekleştirilmesi planlanan Akreditasyon Belgelendirme Denetimleri öncesinde, 1, 2, 5, 7, 10 ve 13. Dönem Akredite Oda/Borsalarımıza zoom uygulaması kullanılarak uzaktan bağlantı yöntemiyle Akreditasyon geliştirme ziyaretleri düzenleniyor. 
 Bosna-Hersek Heyeti’nden TOBB’a ziyaret- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, Bosna Hersek'in Ankara Büyükelçisi Adis Alagiç ve Bosna Hersek Yatırım Tanıtım Ajansı Başkan Yardımcısı Slavica Korica ile bir araya geldi. Görüşmede Türkiye-Bosna Hersek ekonomik ilişkilerine değinildi. 
 İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu, yükselen markalar arıyor- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri çalışmalarını basınla paylaştı. TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Güner Kal, 'Neden dünyanın en değerli 500 markası içinde Türkiye'den markalar yok?' diyerek İstanbul Ticaret Odası (İTO) liderliğinde Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) işbirliğinde "Yükselen Markalar"ı aramaya başladıklarını anlatırken, “Yüzde 25 şirket ortağı olan her kadın başvurabildi. 650 başvuru aldık, 415 kadın sürece başladı” dedi. 
 Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclisi toplandı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclisi video konferans yoluyla toplandı. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken’in ve Patent ve Marka Vekilleri Meclisi Başkanı Kemal Yamankaradeniz’in başkanlığını yaptığı toplantıda, meclis içinde yer alan derneklerle istişare toplantısı ve Türk Patent ve Marka Kurumuna gerçekleştirilen ziyaretler gibi son zamanlarda yürütülen meclis faaliyetlerinin durumu hakkında Meclis Başkanı tarafından üyelere bilgilendirilme yapıldı. 
 Türkiye-Bosna Hersek TSO Forumu kurulmasına ilişkin Mutabakat Zaptı imzalandı- TOBB ve Bosna Hersek Dış Ticaret Odası tarafından Türkiye-Bosna Hersek Ticaret ve Sanayi Odası Forumu kurulmasına ilişkin Mutabakat Zaptı İstanbul’da imzalandı. 
 Sözleşmeli Tarımda, Türkiye Ürün İhtisas Borsası ve Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri işbirliği- Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) ve Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (TARIM KREDİ), TARIM KREDİ üyesi kooperatiflerin satın aldığı sözleşmeli tarıma konu ürünlerin lisanslı depolarda saklanarak, Elektronik Ürün Senedine (ELÜS) dönüştürülmesi ve TÜRİB’de alım-satımına ilişkin iş birliğine gitti. 
emya