Kozan Ticaret Borsası (Kozan Commodity Exchange)
 ABD Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Brilliant ile COVID-19 görüşmesi- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve ABD Ticaret Odası Kıdemli Başkan Yardımcısı Myron Brilliant gerçekleştirdikleri video konferansta, COVID-19 kapsamında yapılan çalışmaları ele aldılar. Hisarcıklıoğlu ve Brilliant önümüzdeki dönem için çalışma alanlarını değerlendirdi. 
 Hisarcıklıoğlu'dan işletmelere "kısa çalışma ödeneği" çağrısı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni tip koronovirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen işletmelere, çalışanlarını ücretsiz izne göndermek yerine 'kısa çalışma ödeneği' uygulamasına başvurmaları çağrısında bulundu. 
 TOBB'dan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına 10 milyon lira destek- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına 10 milyon lira destek verecek. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" Milli Dayanışma Kampanyası'na TOBB olarak 10 milyon lira destek sağlayacaklarını açıkladı. 
 Muayene süreleri geçtiği için incelenen araçların yetki belgelerinin düşümü ertelendi- Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü, 11 Mart itibarıyla muayene süreleri geçen taşıtların, kayıtlı olduğu yetki belgelerinden düşümünü erteledi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, konuya ilişkin oda ve borsalardan gelen taleplere dikkati çekti. 
 TOBB Yüksek Koordinasyon Kurulu, Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyeleri ve Konsey Başkanları sanal ortamda toplandı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yüksek Koordinasyon Kurulu, Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyeleri ve Konsey Başkanları, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Başkanlığında; koronavirüs salgınının ekonomiye etkilerini azaltmaya yönelik önlemleri ele aldılar. 
 TOBB Genel İdare Kurulu ‘video konferans’ aracılığıyla toplandı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel İdare Kurulu toplantısı, TOBB Başkanı M. Rİfat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında video konferans aracılığı ile gerçekleştirildi. Genel İdare Kurulu Üyeleri COVID-19 virüs salgınının ekonomiye etkilerini azaltmaya yönelik görüşlerini bildirerek, üyelerin taleplerini ilettiler. 
 TOBB, üyelerinin aidat ödemelerini ekim ayına erteledi- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), üye firmaların oda ve borsalara haziran ayı sonuna kadar ödemesi gereken aidatları ekim ayına erteledi. 
 Kovid-19'dan etkilenen işletmelere Kısa Çalışma Ödeneği çağrısı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni tip koronovirüsten (Kovid-19) etkilenen işletmelere, çalışanını koruması ve istihdamını düşürmemesi çağrısını yaparak, "İhtiyacın olan kaynak Kısa Çalışma Ödeneğinde" ifadesini kullandı. 
 "Virüs karanlık koridorunu" ancak el ele vererek aşabiliriz- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "virüs karanlık koridorunun" ancak el ele vererek aşılabileceğini belirterek, "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketinde ekonomik aktivitenin korunmasının yanı sıra istihdama ve sosyal yapıya ilişkin adımlar da bulunduğunu, paketteki kısa çalışma ödeneği gibi işçi ve işletme lehine yapılacak mevzuattaki değişikliklerin bir an önce yürürlüğe girmesini beklediklerini söyledi. 
 Hisarcıklıoğlu, Koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı'na katıldı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Çankaya Köşkü'nde düzenlenen Koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı'na katıldı. 
emya