HİSARCIKLIOĞLU OSMANİYE VE ADANA' DA ZİYARETLERDE BULUNDU [16.12.2019]

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Osmaniye ve Adana’ da ziyaretlerde bulundu.

TOBB Başkanı Sn. M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU' nun katılımıyla gerçekleşen Osmaniye İli Oda Borsa İstişare Toplantısında misafir Borsa olarak yerimizi aldık. İstişare Toplantısına Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı İdris ÇEVİKALP, Meclis Başkanı Turgay BOZKURT ve Genel Sekreter Abdullah KILINÇ katılırken, Kozan Ticaret Odasını Temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KANDEMİR katıldı.

Toplantıdan sonra, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı makamında ziyaret ettiler. Geçtiğimiz günlerde kayınpederini kaybeden Karalar’a taziyelerini ileten TOBB Başkanı, Adana ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

Adana’ da çeşitli temaslarda bulunan Hisarcıklıoğlu Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) sanayicilerle bir araya geldi. Adana Hacı Sabancı OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütçü, Oda Borsa Başkanları ve Adanalı sanayicilerle istişarede bulunan TOBB Başkanı, sorunları ve beklentileri dinledi, görüş alışverişinde bulundu.​

Adana OSB’nin, fiziki büyüklük olarak Türkiye’nin en büyük 7. OSB’si olarak ve 30 binden fazla kişiye istihdam sağlayarak, 1,2 milyar dolar ihracat yaptığı bilgisini veren Hisarcıklıoğlu, Adana OSB yönetimini başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.