NEFES KREDİSİ ORTAK BASIN AÇIKLAMASI [28.04.2020]

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ İDRİS ÇEVİKALP, KOZAN TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA KANDEMİR VE DENİZBANK KOZAN ŞUBE MÜDÜRÜ ADEM KÜRŞAT PAZARCI’ DAN NEFES KREDİSİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Yönetim Kurulu Başkanımız İdris ÇEVİKALP, KTO Başkanı Mustafa KANDEMİR ve Denizbank Kozan Şube Müdürü Adem Kürşat PAZARCI’ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, oda ve borsaların katkılarıyla başlatılan "Nefes Kredisi" ile ilgili olarak ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Hayata geçen "Nefes Kredisi" ile ilgili İdris ÇEVİKALP ve Mustafa KANDEMİR şu açıklamalarda bulundular.

" Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Oda ve Borsalarımızın katkılarıyla üyelerimiz için yeni bir ‘’Nefes Kredisi’’ başlattık. Krediye ilişkin protokol 27 Nisan 2020 tarihinde Kredi Garanti Fonu, Denizbank ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz arasında imzalanmıştır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz ile 365 oda ve borsanın tüm kaynaklarının bir araya getirilmesiyle oluşturulan Nefes Kredisi’nde, üyelerimiz 2020 yılı sonuna kadar ana para ve faiz ödemeyeceklerdir. Geri ödemeler yıllık brüt %7,5 faiz oranı ile 2021 yılında aylık olarak 12 eşit taksitle ödenecektir. Cirosu 3 Milyon TL nin altındaki işletmelere 50.000TL ,Cirosu 3-25 Milyon TL arasında olan işletmelere azami 100.000 TL kullanabileceklerdir. İşletmelerimiz bugünden itibaren Oda Borsamızdan alacakları Üye Faaliyet belgesi ile Denizbank şubesine başvurabilecekler.

İlçemizdeki uygulamanın detaylarını görüşmek üzere Denizbank Kozan Şube Müdürümüz Sayın Ahmet Kürşat PAZARCI ile bir toplantı gerçekleştirdik. Kendileri bu süreci Oda, Borsamız ile iletişim halinde yürüteceklerini ifade etmişlerdir. Yaptıkları işbirliğinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz"

Pazarcı açıklamasında:

‘’TOBB öncülüğünde Oda Borsanız kaynaklarını üyelerinize sunuyoruz. Bu çalışmanın hayata geçmesinde ve uygulanmasın da sürecin başından beri desteklerini esirgemeyen Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na, TOBB Yönetimine, Kozan Ticaret Borsası Başkanı Sn. İdris ÇEVİKALP’ a ve Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa KANDEMİR’ e teşekkür ediyorum.” dedi.