YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ İDRİS ÇEVİKALP' IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI [29.10.2020]

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde çok ağır bedeller ödenerek kazanılmış bir istiklal mücadelesinin emsalsiz bir zaferle neticelenmesi ve ardından milletimizin kendi iradesi doğrultusunda yönetimde söz sahibi olmasını sağlayan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yılını kutlamanın sevinci ve gururu içerisindeyiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘'en büyük eserim'’ dediği Cumhuriyet, hiç şüphesiz, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir.


Eşitlik ve hürriyet temeline dayanan büyük bir millet olma iradesiyle kurulan Cumhuriyetimiz, hepimizin gözbebeği durumundadır.

Hiç şüphe yok ki istiklalimizin ve istikbalimizin sembolü Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, onu gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdi, bugün de aynı ruh ve kararlılığa, aynı özveriye sahiptir.

Bugün bile sınırlarımızı korumak adına verdiğimiz üstün mücadele ve kararlılığımız Cumhuriyetimizin ilelebet baki kalacağının göstergesidir.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, üyelerimin, Kozan’ lı hemşerilerimin ve tüm Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.