BORSAMIZ VE ZİRAAT BANKASI KOZAN ŞUBESİ ARASINDA BANKKART BAŞAK TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI İŞBİRLĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI. [31.12.2020]

GÜVENLİ TİCARET SİSTEMİ-BANKKART BAŞAK TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI

 

Ziraat Bankası, Ülkemizdeki üretim ve ticarete kartlı sistemler ile kredi, mevduat ve bankacılık ürünlerinden oluşan karma, birbirleriyle uyumlu; Alıcı-Satıcı arasındaki alışverişi/ticareti düzenleyen, yöneten, yönlendiren Güvenli Ticaret Sistemi-Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Ürünü ile etkin destek vermektedir.

 

10.12.2020 Perşembe günü Ziraat Bankası Genel Müdürü ve TOBB Başkanımızın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) gerçekleştirilen lansman toplantısında Güvenli Ticaret Sistemi: Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı ürünü TOBB ve bağlı tüm Oda, Borsa ve Meslek Komitesi Başkanlarına tanıtılmış ve TOBB ile Ziraat Bankası arasında işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Bugünde Borsamız ve Ziraat Bankası Kozan Şubesi arasında aynı protokolü imzalayarak yürürlüğe girmesini sağlıyoruz. Güvenli Ticaret Sistemi: Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı ürünü ile;

- Alıcılar ve satıcılar arasında büyük bir tedarik zinciri kuruyor, üye işyeri ve kurumsal kart alt yapımız üzerinden özel fiyatlama ve vade avantajı sunuyoruz. Böylece alıcı ve satıcılar kendi nakit akışlarına uygun ödeme takvimi oluşturabileceklerdir.

- Sisteme katılan alıcı ve satıcılar kendi aralarındaki ticareti, kartlı ödeme sistemi üzerinden güvenli bir şekilde yapacak, bu sayede iş hacimlerini arttıracaklardır. Satıcı tahsilat garantisi sağlarken, alıcı 18 ay vadeye varan esnek ödeme seçeneğine kavuşacaktır.

- Alıcı ve satıcı arasındaki tahsilat riski ortadan kalkacak, alıcıların ürün ve hammaddeye daha hızlı ulaşmaları sağlanacaktır. Güvenli Ticaret Sistemi Üye İşyeri-POS ve Kurumsal Kart’ın kullanıldığı Satıcı-Alıcıya ayrı ayrı avantajlar sağlayan kapalı devre bir sistemdir.

- Temel hammadde üretiminden (sanayi tesisleri, tarım alanları, yeraltı ve yerüstü doğal kaynakların işlendiği tesislerde) nihai tüketiciye mal ve hizmet satan perakende ticarete kadar devam eden 360 Derece ekosistemde zincirin bütün halkalarını kapsamaktadır.

- Zincirin tüm halkalarının (aynı firma birden çok halka içinde yer alabilir) kapsanması / aralarındaki ticaretin Güvenli Ticaret Sistemi-Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Sistemi içerisinde yapılması sistemin gelişmesi/büyümesi ve sisteme katılacak yeni firmaların sayısının artması açısından önemlidir.