KOZAN TİCARET BORSASI' NDAN İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE ÇANTA YARDIMI [27.09.2021]

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ nin (TOBB) katkılarıyla, Kozan Ticaret Borsası Tarafından her Eğitim - Öğretim sezonunda geleneksel olarak gerçekleştirilen kırtasiye yardımı çalışmaları kapsamında 2021-2022 eğitim sezonu için Kozan Ticaret Borsasınca temin edilen 800 adet okul çantasının İlçemiz genelindeki okullarda bulunan yardıma muhtaç öğrencilere eşit ve adil olarak dağıtılması amacıyla Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ ne teslimi Kozan Ticaret Borsası’nda yapılan törenle gerçekleşti. Törene Kozan Kaymakamı Sayın Şafak GÜRÇAM, Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Şeflerinden Osman BAYER ve Semih ŞENER katılırken, Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız İdris ÇEVİKALP ve Yönetim Kurulu Üyemiz Bilal KURT törende hazır bulundu.

Şafak GÜRÇAM Konuşmasında: ‘’Kozan Ticaret Borsası her eğitim - öğretim yılında olduğu gibi bu sene de eğitime katkıda bulunuyor. Toplamda 800 adet çantayı Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teslim edeceğiz. Bu davranışın herkese örnek olmasını diliyorum. Eğitime yapılan katkı tüm ülke geneline yapılan katkı demektir, bu sebepten değerli Yönetim kurulu Başkanımıza, Yönetim Kuruluna ve tüm Üyelerine teşekkürü borç biliyorum’’ dedi.

İdris ÇEVİKALP konuşmasında: ‘’İmkanlarımız doğrultusunda her yıl geleneksel hale getirdiğimiz kırtasiye yardımlarını2021 – 2022 eğitim - öğretim sezonunda da yapmaya devam ediyoruz. Başta 625 adet çanta dağıtmayı düşünüyorduk ama imkanlarımızı zorlayarak 800 adet çanta dağıtımı yapacağız. Teslim törenine katılan Sayın Kaymakamımız Şafak GÜRÇAM’ a ve Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Şeflerimize teşekkür ederim’’ dedi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Osman BAYER konuşmasında: ‘’Eğitime verdiği destekten dolayı Borsa Başkanım İdris ÇEVİKALP’ e, Yönetim Kurulu Üyelerine ve öncülük eden Sayın Kaymakamımız Şafak GÜRÇAM’ a teşekkür ediyorum. Bu yardımın ihtiyaç sahibi öğrencileri fazlasıyla mutlu edeceğini düşünüyorum ve bu yardımların diğer sivil toplum örgütlerine örnek olmasını diliyorum’’ dedi.